Amit első körben vezérfonalként érdemes letisztázni, ha emberekről beszélünk, hogy mindannyiunk életet két alapvető pillér határozza meg. Az egyik a sorsunk - adottságaink fizikai, szellemi, lelki értelemben- a másik az életutunk, melynek irányait döntéseinkkel befolyásoljuk. Az önismeret és környezetünk megismerése, tehát kritikus pont a kiegyensúlyozott élet kialakítása szempontjából.
A gyerekek csodálatosak és elképesztő potenciált hordoznak magukban, egytől egyig. 3 év alatt teljes kultúrákat képesek elsajátítani, minden szokás, nyelvi és etikett rendszerével együtt. Ehhez az elképesztő teljesítményhez, viszont egy nagyon lényeges feltétel szükségeltetik a biztonság.
Amikor megpróbáljuk górcső alá venni a harcművészeteket és az analitikus elemzés mellett össze is szeretnénk hasonlítani őket számos problémával találjuk szembe magunkat. Amit egyértelműen kijelenthetünk, hogy a harcművészeti mozgások gyökerei minden nép kultúrájában megtalálhatóak és a harcmezőre tervezték őket a fegyveres mozgásokhoz.
Egy rövid történet, hogy miért hozza el gyermekét edzeni.
"Felhívott egyszer egy nő, és a következőt kérdezte: Mi a stílusának mottója? A Zen Bu Kan Kempo mottója az, hogy engedj, hogy győzhess! Síri csend. Ezt hogy érti?. Asszonyom, mondjuk, hogy maga engem megtámadna, akkor én félrelépnék, és engedném, hogy elmenjen előttem. Köszönöm - mondta, és letette a kagylót. Egy óra múlva egy asszony két kis gyerekkel bejött az edzőtermembe. A bemutatkozás után elmondta: ő az, aki megkérdezte nemrég a stílus mottóját...
A Magyar Zen Bu Kan Kempo Sportszervezet Lévai László munkája által önálló független szervezetként bejegyzésre került, 1995. március 27-én, amelyhez bárki csatlakozhatott, aki a Dr. Harnos által vezetett úton akart tovább haladni és fejlődni. Ebben az évben vett először részt magyar kempo csapat nemzetközi harcművészeti versenyen, a World Congress szervezet Ausztráliában megrendezett világ kupáján.
1996-tól kezdődően rendszeresen megrendezésre kerültek korosztályonkénti magyar bajnokságok, továbbá elindul az első Hanshi Kupa is Tatabányán. Létrejött egy egységes vizsgáztatási szabályzat, kialakult a rendszeres tavaszi, nyári (edzőtáborbeli), őszi vizsgáztatási rendszer. Ez évben egy 10 fős magyar csapat vett részt a World Congress Egyesült Államokban megrendezett világkupáján.
Jonapot Tóth Dávid vagyok és szeretnék jelenkezni ere a sportra.T.Cím! Ha mondjuk jövő hét kedden elvinném kisfiamat (6 éves múlt) próbaedzésre, ott már milyen szintű tudásba kapcsolódna? Úgy értem nem lenne nagyon lemaradva? Mert nem tudom mikor indult a gyermek csoport.Kempo Debrecen 18:17:
Szia!
Kedd-csütörtök 18-19:30, Domb Utca 1. Combat Club.
Várunk!Szia Szabolcs vagyok 15 ves 8 vet bírkóztam s ketrecharcra szeretnk járni. Ha lehetne egy utca nevet s egy számot szeretnk krni válaszát előre is köszönömKempo Debrecen 08:43: Szia!
Nyáron heti 2 edzésünk van. 18-19:30 ig kedden és csütörtökön. Az első edzés ingyenes.
ÜdvSzia mennyi idős kortol lehet jelenkezni es hogy mukodik.. A fel iratkozas mennyi penz stb?Kempo Debrecen 19:26:
Szia!
Igen nők is járnak Kempora, a vizsga és versenyrendszer nekik is ugyan az.
Várunk!
ÜdvSzia!
érdeklődnék hogy nők is járhatnak és versenyezhetnek?Kempo Debrecen 21:10:
Szia!
A kempo része a box, de ennél a stílusunk jóval több. Nálunk elsődleges az önvédelmi gondolkodás. Azt javaslom, hogy gyertek el és próbáljátok ki, úgy közelebbi képet kaptok majd róla.
Üdv
PetiSzia! A 13 éves fiam szeretne ketrecharcos vagy boxos sportra járni, de még nem sportolt soha semmit. A kempo ilyen sport? Ha igen akkor szerinted érdemes lenne erre a sportra beiratni beiratni?